Povolání

Warlock

Rasy: Lidé , Gnomové , Orkové , Nemtrví , Krvaví elfové

Zbroj: Cloth

Energie: Mana


Přestože mnozí, kteří se spolčovali s démony, padli do temnoty, povolání warlocka dovoluje ohýbat démonické síly k jeho vůli bez podlehnutí čistému zlu. Tito kouzelníci si dokáží vyvolat démony, kteří jim slouží a mohou také vyvolávat mnoho bolestivých kouzel, která pomalu ujídají život nepřátel. Warlock je fyzicky slabé povolání, ale kompensují to řadou mocných kouzel a jejich démonickým petem.

Vlastnosi povolání

Warlockové spoléhají na svá kouzla a pety. Warlockova kouzla spadají do několika hlavních kategorií. Jejich prokletí mohou cíl zranit nebo fyzicky oslabit. Warlock může také vyvolávat kouzla, která cíl zraňují postupně. Když je několik takových kouzel vysláno na příšeru, mohou velmi rychle vymazat zdraví svého cíle. Warlockové také vlastní několik okamžitých zraňujících kouzel. Za čas může warlock uštěřit takové zranění jako mág při použití svého peta a kouzel, ale nedokáže porazit protivníka tak rychle. Přestože obě povolání jsou mocné, warlockův herní styl preferuje pomalou smrt nepřátel, zatímco mág dává přednost rychlé a explozivní síle.


Soul shards

Mnoho z warlockových nejsilnějších kouzel vyžaduje obětování ingredience nazývané soul shard. Soul shard se získá při zabití příšery společně se zapnutým kouzlem drain soul(vysávání duše). Získáš ho od příšery když ji zabiješ ty nebo tvoje družina a za jeho zabití získáš experience.


Warlockův pet

Warlock může získat peta na začátku hry a poté získat dalšího získáváním experiencí a plněním pet questů. Po získání zůstane pet mezi vyvolávacími kouzly a může být kdykoliv vyvolán. Přesto může být najednou aktivní pouze jeden pet.

Warlockovi peti zastávají různé role. Například imp je útočník na dálku, který může také vyvolávat ochraná kouzla na warlocka a jeho družinu. Voidwalker je typický bojovník na blízko s velkým zdravím a tauntovací schopností(vázání příšer na sebe). Peti vyšších leverlů mají ještě více specializovanější role, jako je silně zraňující rogue, nebo dokonce cestování.

Vyvolání peta zabere nějaký čas a vyžaduje soul shard. Jediný pet který nevyžaduje soul shard je imp. Ti nejsilnější peti mohou vyžadovat dokonce dva shardy.

Žádné komentáře
 
Warcraft 3